1. Місіонери Матері Божої з Ля Салет творять в лоні Божого народу орденське і апостольське Згромадження, присвячені служінню примирення.
 2. Згромадження обіймає священиків і братів, зведених цим самим покликанням до чернецтва. Свята столиця визнає нас як орденське згромадження «клерицкіе» на папському праві.
 3. Прищепленні через хрещення в Церкву ми беремо участь в його місії. Через професію публічних шлюбів: бідності, чистоти і покори, ми посвячуємося цій місії з нового звання і зобов’язуємося до життя в орденській співдружності, яка є знаком небесного царства.
 4. Порушені через Святого Духу, який схилив Божого Сина, щоб зазнав нашої людської природи і помер на хресті для примирення світу зі Своїм Отцем, ми хочемо в світлі З’явлення Матері Божої в Ля Салет бути відданими слугами Христа і Церкви, щоб довершилася таємниця примирення.
 5. Вірні своїм початкам ми кормимося глибоку любов до Марії, Матері Христа і Церкви. Через наше апостольство ми наслідуємо приклад Господньої служниці, яка була установлена Примирителькою, особливо під хрестом.
 6. Ми стараємося указувати цінності, наскрізь євангельські: молитви, покаяння і старанності, складене в посланні Матері Божої з Ля Салет, яке нас кличе до навернення. Самі також ми старатимемося жити цими цінностями, щоби однаково через свідоцтво життя, як і через слова допомагали відкривати людські серця на Добру Новину, якої передання всім людям є нашою місією.
 7. Христос є правилом нашого життя.
 8. Через хрещення ми маємо участь в таємниці Його Смерті і воскресіння. Відповідаючи добровільно і цілком на Його виклик, ми хочемо наслідувати чистого, бідного і слухняного Христа. Таким чином через професію публічних шлюбів: чистоти, бідності і покори, ми присвячені Богові. Орденська Консекрацйа, переживана в інтимному причасті з Христом, доведе нас до цілковитої віддачі на Його службу і на службу наших ближніх.
 9. Притягнені через Христа ми ідемо за Ним в чистоті, жертвуючи Богові через шлюб нашу особу в досконалій стриманості і в безшлюбності для Небесного Царства. Таким чином ми хочемо любити Господа любов’ю понад всяку любов, у відповідь на велике любов, якою Він сам вперше нас полюбив і давати свідоцтво про майбутнє Царство, в якому Він буде всім для всіх. Крім того ми старатимемося невпинно розвивати наші чуттєві власті, в які Господ нас устаткував, щоби статися через безкорисливу і щиру дружбу, глибоко людську і відкриту на всіх інструментами співчуваючий любові, котрою Бог оточує всіх людей.
 10. Бажаючи бути бідними як Христос за прикладом Апостолів, які кинули все, щоб іти за Ним, ми стараємося про здійснення в нас євангельської відірваності. Довірливі в Провидіння Бога Отця ми прагнемо бути вільними від надмірних турбот про блага цього світу, щоб шукати перш за все Божого Царства і давати ефективну відповідь на „крик бідних”. Через шлюб ми зрікаємося права незалежності від настоятелів вживання матеріального майна і розпоряджатися ним. Ми зобов’язуємося жити просто і скромно, ділити по-братськи наші здібності, наш час і плоди нашої праці в службі нашої спільної місії.
 11. Ідучи слідами Христа, який стався слухняним аж до хрестової смерті, ми об’єднуємося глибоко з рятівною волею Отця, якій ми піддаємо все наше життя. Цю волю сповіщає нам Церква, Згромадження, настоятелі, але також ми повинні її шукати з нашими братами через конкретні життєві ситуації. Через шлюб ми зобов’язуємося бути слухняними законним настоятелям, коли нам наказують згідно з конституціями, і святішому Отцю як нашому найнижчому настоятелеві.
 12. Через наше посвячення ми зобов’язуємося проводити братське життя, засвідчене через Церкву, і визнавати ці самі ідеали. Зберігаючи три шлюби, ми набуваємо необхідну свободу, щоб ми могли віддатися цілком нашій орденській сім’ї і її апостольству. Тільки у міру зусиль, що піднімаються через нас, разом з нашою спільнотою, щоб втілити в життя цей ідеал, ми можемо давати у всій правді свідоцтво про першочерговість євангельських цінностей.
 13. Ми хочемо жити нашим орденським освяченням за зразком Марії „якої життя є правилом судочинства для всіх” і якої безперестанне заступництво підтримує наші зусилля. У піклуванні, щоб відповісти на Її виклик, який невпинно до нас керує через своє З’явлення, ми стараємося посвятити цілком, так як Вона, Слугиня Господня, особі і справі Її Сина.
 14. У відповідь на Божий виклик, і стараючись впровадити в життя то, про що молився Христос: „щоб були одне…, щоб світ повірив”, ми зобов’язуємося жити разом нашим апостольським покликанням до примирення, об’єднані в цій самій вірі, в цій самій надії і пожвавлені через цього самого Духа, творячи одне серце і одну душу в цій самій орденській сім’ї.
 15. Об’єднані через хрещення, через професію рад, євангельських, через наше богослужіння до Марії, Примирительки грішників, через місію нашого Згромадження, всього лише як співдружність ми є для світу свідками присутності Бога серед нас і сили Євангелія до зібрання в одній братській спільноті людей всіх мов, порід і народів.
 16. У справжньому дусі любові кожен член згромадження відповідальний за живучість своєї співдружності і кожен розвиватиме свою індивідуальність через діючу участь в зусиллях всіх, щоб створити клімат правди, довіри і сердечності.
 17. Пожвавлені цією самою любов’ю Христа в службі цієї самої місії співвідповідаємо за наше апостольство. Таким чином ми закликані до єднання наших зусиль для будування Божого Царства.
 18. Погодившись на себе, люблячись взаємно і прощаючи собі в дусі християнської любові, ми наглядатимемо за тим, щоб свідчити собі послуги навіть в дрібних справах, які творять сюжет спільного життя. Особливим піклуванням ми оточуємо наших хворих, недолугих і літніх століттям братів, несучи їм цілковиту матеріальну, моральну і духовну допомогу, якої вимагає їх стан. Ми збережемо вірно по відношенню до Господа пам’ять про наших померлих, жертвцючи за них переписані молитви.
 19. Переконані про взаємний вплив нашого персонального життя з віри і життя з віри співдружності ми зустрічатимемося регулярно на спільній молитві. Спільна молитва, а спеціально Євхаристія, буде головним джерелом, з якого ми черпатимемо віру і любов, необхідно до єдності нашої співдружності і до виповнення нашої місії.
 20. Щоб більш укріпити братські узи, які нас з’єднують, ми використаємо до того можливості, які є виразом людської дружби і втілюють в життя наше братство.
 21. Наші спільноти мають бути живими знаками любові Христа. Будуть відкриті і гостинні для всіх. Наша гостинність буде таким чином свідоцтвом нашого бажання і нашої радості, щоб ділити своє життя з іншими і служити всім.
 22. Наше Згромадження викликане, щоб було знаком і інструментом справи Примирення, скоєного через Христа, і з яким Марія так стисло зімкнена, як нам це нагадує в своєму З’явленні.
 23. Беручи натхнення з послання Божої Матері з Ля Салет, ми старатимемося:

– про примирення грішників і про визволення всіх людей через підкоряння волі Отця;
– про те, щоб викликати і поглиблювати віру в Божому Народі, щоб всі людські реальності були осяяні світлом Євангелія;
– про проповідування Доброї Новини там, де ще не знана;
– про взаєморозуміння і наближення різних релігій в любові і правді;
– про переборення зла, яке виступає проти спасенної волі Бога і вражає в гідність людини.

У цих різноманітних апостольських роботах ми підкреслюємо незрівняну роль, яку Марія відіграла в історії Спасіння і яку ще сьогодні відігріває в житті Церкви.

 1. Як учні Христа ми живемо у возз’єднанні з Ним. Як Його апостоли, ми дозволяємося так як Він проводити Святому Духу, щоб виповнити план Любові Отця. Наше життя, так як життя Христа, складатиметься однаково з молитви, як і з апостольської діяльності в службі людей для Божого Царства.
 2. Христос прийшов, щоб принести Добру Новину визволення всім людям. Мав Він особливе відношення на бідних і пригноблених. Марія в Ля Салет послала послання до всього свого народу через малих і покірливих. Також ми, в наших різних апостольських роботах серед всього Божого народу ми керуємося спочатку до покинутих цього світу і до тих, які стоять далеко від Бога і Церкви.
 3. Наглядаючи на потреби загальної Церкви і місцевих Церков, і згідно з нашою харизмою уважні на знаки часу, ми висвячуємося самовіддано апостольським роботам, до яких через молитву і обдумування, ми почуваємося покликаними через Провидіння. Більш того, ми піддаємо охоче ревізії наші апостольські роботи і ми наглядаємо за тим, щоб обновлювати методи роботи і пристосовувати його постійно до обставини місця, часу і до вимог середовища, в якому ми працюємо.
 4. Всі як брати і священики ми беремо участь через різні служіння і роботи, до виконування яких ми були покликані, в місії Примирення всіх доручених Згромадженню через Церкву.
 5. Щоб краще виконувати свою службу, ми співпрацюємо стисло зі світськими, з єпархіальним духовенством і іншими згромадженнями під владою місцевого єпископа і відповідно до пастирських директив Церкви.
 6. Наше покликання є даром Бога, нашого Отця, який нас вибирає і закликає до повної зрілості в Христу для святості свого Тіла, яким є Церква. Кожен особисто і всі разом ми відповідаємо добровільно на це покликання в Згромаджені Місіонерів Матері Божої з Ля Салет і ми зобов’язуємося кожного дня наслідувати Христа у вірності Його Духу.