Iсторія парафії

Наприкінці XVI століття на місці сучасного Нікополя існувала козацька переправа через Дніпро – Микитин Ріг (назва збереглась ще з часів готської держави, коли тут загинув великомученик Микита, готський воїн, який нині є покровителем Нікополя). З 1639 по 1652 рік у районі Микитиного Рога (в парку Перемоги, центр сучасного міста) була розташована Січ, яку називали Микитинською або ще Першою чи Старою. Саме сюди 1647 року прибув Богдан Хмельницький, якого на початку лютого було обрано гетьманом України. Невелике поселення Микитине, у якому козаки, котрі їздили за сіллю в Крим, переправлялись через Дніпро, в документах згадується під назвою Микитинський Перевіз. 1779 року у цій місцевості розпочалося будівництво фортеці, яку назвали Слов’янськ, проте фортецю так і не збудували, а поселення 1782 року перейменували на Нікополь (грецькою – місто Микити). У ньому на той час проживали, в основному, запорізькі козаки, які переселилися сюди після зруйнування Нової Січі. 1921 року Нікополь став центром повіту, 1923 року – райцентром, а 1937 року отримав статус міста обласного підпорядкування.

До революції у Нікополі не було римсько-католицької святині. Після розпаду Радянського Союзу, віруючі католики Нікополя і околиці, які шукали церкву, Їздили  в Центральну Україну, а після утворення приходу, в Запоріжжі. Перший священик, який, для парафіяльної громади святкував Св. Месу був о. Ян Собіло із Запоріжжя, і ось священики із Запоріжжя взяли на себе щонеділі відповідальність служіння в Нікополі. У 1998 року тут зареєстрували католицьку спільноту латинського обряду, яка для богослужінь орендувала приміщення.

У 2003 р. прибув о. Роберт Глодовский з Ордена Місіонерів Салетинов  і він був першим священиком, який жив на Нікополі.

15 квітня 2003 року єпископ Станіслав Падевський створив у місті парафію св. Антонія Падуанського, а 28 жовтня 2007 року освятив новоспоруджену муровану каплицю.

Парафію обслуговують оо. Салетини, котрі відправляють Святі Меси у неділю в 10-00 українською. Урочистості, які припадають на будній день, відзначаються в 18-00 (17-00 в зимовий час). Протягом тижня: понеділок, середа, п’ятниця – 18-00 (17-00 в зимовий час); вівторок, четвер – 08-00; суботу –10-00, а у першу п’ятницю місяця додатково – 10-00. Храмові свята: 13 червня – святого Антонія Падуанського, 19 вересня – Матері Божої Салетинської.

До каплиці можна доїхати маршрутним таксі № 14 до зупинки «Бар Колесо».